Délegyházi Hunyadi János Általános Iskola

Iskolánk

Kedves szülők és leendő elsősök!

Minden gyermek illetve család életében jelentős változás az iskolába lépés. Nem csak a felhőtlen játék, hanem a munka is része lesz mindennapjaiknak. Az iskola gyermekeink életének egyik legfontosabb színtere. Ismereteket szerez, megtapasztalja saját képességeit, lehetőségeit, elsajátítja a társadalmi együttélés szabályait, megalapozza jövőjét. Iskolánk egyik törekvése az, hogy ez a váltás, az iskolába lépés, a lehető legkönnyebben menjen. Célunk elsősorban a képességek kibontakoztatása, kompetenciák kialakítása azért, hogy gyermekeink megállják a helyüket az élet különböző színterein.

Mit tud ajánlani a Hunyadi?

• Könnyű elérhetőséget, hiszen a község központjában van. Ha gyermekünk más településre jár iskolába, nem csak időt, de rengeteg energiát is elvesz tőle az utazás, még akkor is, ha nem tömegközlekedési eszközzel jár.
  • Iskolánk igen jól felszerelt: tiszta, világos tantermek, megújult informatikai szaktanterem, technika terem, vidám fejlesztőszoba, tornacsarnok, sportudvar, játszó udvar a kisebbeknek és tágas ebédlő teszi barátságossá.
  • Változatos módszereket, differenciált oktatást nyújtunk. Iskolánkban már hagyomány, hogy a magyar nyelv és irodalom tárgyakat a Meixner-módszerrel tanítjuk. Azon kevés iskola egyike vagyunk, ahol nemcsak elsőben használjuk ezeket a könyveket, hanem 2., 3. évfolyamon is. Ezek a kísérleti tankönyvek a részképesség-zavarral közdő gyermekek számára könnyebbé teszik az olvasás, írás elsajátítását, de a jó képességű gyerekeknek is biztos tudást nyújt.
  • Szakképzett, gyakorlott pedagógusokat ajánlunk. Munkájukat segíti pszichológus, fejlesztő- és gyógypedagógus.
  • Néptánc oktatást, úszás oktatást, amelyek a mindennapos testnevelés részeként színesítik a gyerekek mozgáskultúráját.
  • Napközis és tanulószobai foglalkozásokat, az elsősöknek minden évben önálló napközis csoportot indítunk.
  • A szülők igénye alapján a második évfolyamtól indul a nyelvoktatás, játékos, kedvcsináló módszerekkel.
  • Tehetséggondozás alsó és felső tagozaton. Iskolásaink magyar, matematika, történelem és a képzőművészet területein különböző versenyeken próbálhatják ki tehetségüket. A nagyobbak számára a számítástechnika és a környezetvédelem nyújt további lehetőségeket. Ősszel és tavasszal szavalóversenyt is rendezünk a verseket szerető diákoknak.
  • A nagyobb létszámú osztályok differenciáltabb munkáját segíti a csoportbontás. Idegen nyelvek, magyar, matematika, számítástechnika és technika órákon tudjuk ezt a lehetőséget biztosítani felsős diákjainknak.
  • Szakköreink, sportköreink igen nagy népszerűségnek örvendenek.
    Lehetőségek:
    • Számítástechnika
    • Hon- és népismeret
    • Természet- és környezetvédelem
    • Kézműves foglalkozások
    • Német nyelv
    • Énekkar
    • Sportkörök
    • Iskolánkban katolikus és református hitoktatás folyik.